Pokuty v zahraničí. Kde sú najvyššie?

Pokuty v zahraničí. Kde sú najvyššie?

Dodržiavanie dopravných predpisov odporúčame každému vo všeobecnosti vždy a všade.

Kým v našich zemepisných šírkach je jednoduchšie zaplatenie pokuty a dohovorenie sa s policajnou hliadkou, v zahraničí je slovenský vodič pomerne bezmocný na akúkoľvek výhovorku, ktorá by sa nemusela ani vyplatiť. Preto sa neoplatí zbytočne porušovať predpisy ani tam. A kde sú postihy za porušenie predpisov najdrahšie?

V podstate ide o všetky vyspelé štáty západnej Európy, a z nich asi najviac Taliansko, Dánsko, Nemecko, či Španielsko. Ale ani v takom Rumunsku nie sú lacní za požitie alkoholu za volantom a jeho následné zistenie  v krvi. Pokuta vyjde minimálne na 210€. Nižšie nájdete sadzobníky pokút vo všetkých krajinách Európy.

Ako vidno z tabuľky, pokuty sú mimoriadne vysoké a neujdeme pred nimi ani v prípadnom vymáhaní. Mnohé štáty ako napríklad Francúzsko, Belgicko a iné sú ochotné znížiť percentuáhttp://www.legasauto.sk/pokuty.pdflne pokutu pri zaplatení ihneď na mieste alebo do 15 dní. V niektorých štátoch je určitá tolerancia alkoholu v krvi, no rozhodne to netreba podceňovať, nakoľko v prípade zavinenia dopravnej nehody budú sankcie vyššie a nie vždy sú ochotné poisťovne preplatiť škodu.

 

Poradíme vám? Zavolajte nám

PO-PI: 8:00 - 17:00